Ezgi Uygun Darama

Ezgi Uygun Darama

Ezgi Uygun Darama

Kurucu Uzman Klinik Psikolog

Biyografi

Kurucu Uzman Klinik Psikolog Ezgi Uygun Darama, FMV Işık Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur.  Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. Tezi Bağlanma Stilleri ve Örgütsel Bağlılık üzerine yayınlanmıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapiler Şema Terapi ve EMDR ekolü üzerine çalışmaktadır. Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR eğitimi almıştır. Çift ve Cinsel Terapi eğitimi alarak Çift Terapisti ve Cinsel terapist ünvanı almıştır.

EMDR 2. Düzey terapisttir. Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi (Çocuk), CAT-Çocuklar için Tematik Algı Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Cattel 2A Zekâ Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, AGTE-Ankara Gelişimsel Tarama Envanteri, Gessel Gelişim Figürleri, Peabody Resim Kelime Eşlettirme Testi, Porteus Labirentleri Testi, Louissa Duss Psikanalitik Hikâyeler Testi,Head Sağ Sol – Haris Lateralleşme Testi, MMPI-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri, TAT-Tematik Algı Testi

Eğitim

  • IŞIK ÜNİVERSİTESİ
  • KENT ÜNİVERSİTESİ (UZMANLIK)

Deneyimler

Yıl Kurum
2012-2016 İstanbul Ruh Sağlığı Enstitüsü
2018-2019 Özel Fransız Lape Hastanesi
2018 -  Uygun Psikoloji

Çalışma Alanları

EMDR

BDT

Bireysel Terapi(Yetişkin Terapisi)

Cinsel Terapi

Çift Terapisi

Aile Terapisi

Ezgi Uygun Darama

Danışan Yorumları