Yararları Nelerdir?

Bireysel Terapi Nedir? Amaçları Nelerdir ?

Bireysel terapi, kişilerin yaşamlarında zorluk yaşadıkları noktalarda alanında uzman kişilerden birebir şekilde destek alma sürecidir. Şişli Psikolog, kişinin, psikoterapistiyle problemlerini birebir şekilde konuşarak sorunlarının giderilmesini, hafifletilmesini amaçlar.

Kişiler genelde bu sürece ilk olarak nasıl başlayacaklarını ve ne yapacaklarını bilmemeleri süreci zor olarak algılamalarına sebep olur. İlk seansta danışan, korku, heyecan ve umut gibi duygulara sahip olabilir. Endişelenmeyin, bu çok normal! Çünkü kişiler tanımadığı kişilere kendini açmayı sevmiyor olabilir veya alışık olmayabilir. Bireysel ve online terapi çok geniş bir hizmet alanını kapsar. Kaygı bozuklukları, depresyon, panik atak gibi konularda Şişli Psikolog Bireysel Terapi Hizmeti alabilirsiniz.

Amaçları

 • Kişinin davranışlarında değişiklik sağlamak.
 • Kişinin öz farkındalığında artışı sağlamak.
 • Şişli Psikolog özgüven konusunda kişiye yardımcı olur.
 • Olumsuz durumlarda kişinin bunlarla başa çıkabilmesini sağlamak.
 • Duygusal anlamda kişiye olumsuz hissettiren durumları aşabilmesini sağlamak.
 • Kişinin psikolojik problemlerini azaltmak, hatta mümkünse ortadan tamamen kaldırmak.
 • Sosyal çevresindeki kişilerle ilişkilerin sağlıklı şekilde düzenleyebilmek gibi bireysel terapinin birçok amacı bulunmaktadır.

Bu amaçlara birlikte ulaşabilmek için Şişli de bulunan Uygun Psikoloji ofisimizde sizlere bireysel terapi hizmeti veriyoruz.

Bireysel Terapi Çeşitleri

Kişilerarası Psikoterapi
Şişli Psikolog, kişinin aile ve arkadaş çevresinde, sosyal hayatındaki ilişkilerinde gelişmesine destek sağlar.

Kabul ve Bağlılık Terapisi
Bireyin düşüncelerinde, duygularında öz farkındalık kazanmasını ya da var olan öz farkındalığının artırılması amaçlanır.

Psikodinamik Terapi
Kişilerin farkında olmadan yani bilinçsiz şekilde yaptığı davranışların onlara nasıl etkileyeceğini anlamalarını sağlar.

Diyalektik Davranış Terapisi
Kişilerin hayatlarında yaşamış olduğu streslerle baş edebilmek, kişilerarası ilişkileri düzenlemek için destek verebilecek bir terapi türüdür.

Kimler Bireysel Terapi Alabilir ?
 • Uyku Bozuklukları, Öfke ve Stresle Başa Çıkma, Panikatak,  Ölüm, Yas Süreçleri, Travmalar, Aile Sorunları, Kaygı Problemleri, Anksiyete,
  Obsesif – Komplusif Bozukluklar, Yeme-İçme Bozuklukları, Sosyal Fobiler, Evlilik Sorunları ile başa çıkmak zorunda kalan
  danışanlarımız bireysel terapi alabilirler.